Aká je najlepšie sponzorovaná skupina obyvateľov?

Autor: Marcel Gibóda | 16.4.2012 o 8:40 | (upravené 16.4.2012 o 13:45) Karma článku: 9,15 | Prečítané:  922x

No predsa tá, čo si odsúhlasuje svoje dávky-odmeny sama. Určuje si ich výšku, pravidelnosť a podmienky vyplácania, navýšenia či krátenia. Všetko v medziach zákona. Vy neviete o koho ide? Predsa o poslancov. Ale nielen tých v NR SR. Pozreli ste sa niekedy na odmeny poslancov svojho mesta, obce, či mestskej časti?

V meste Košice máme okolo 300 miestnych poslancov mestských častí (plus 50 mestských poslancov mesta Košice). Sú zoskupení v 22 miestnych zastupiteľstvách. Ich odmeny sú rôzne. Sú zabalené do neprehľadných uznesení, ku ktorým sa občan zväčša len tak nedostane. Odmeny zvyknú byť mesačné (bez ohľadu na počet zasadnutí miestneho zastupiteľstva), s príplatkami za účasť na komisiách, či rokovaniach miestne rady. Príklad ako to funguje v Košiciach na Severe.

Svetlé výnimky vraj máju mesačné odmeny nahradené odmenou za zasadnutie miestneho zastupiteľstva - čiže aktivitu, čo skôr dáva zmysel.

Viete teda čo Vaši poslanci pre Vás robia? Videli ste niekedy odpočet činnosti svojich volených zástupcov? Alebo to koľko a za čo boli odmenení? Myslíte si, že ohodnotenie ich činnosti by malo mať prednosť pred rozvojom mestskej časti?

To či zostanú poslanci najlepšie sponzorovanou skupinou obyvateľov, nielen na Severe, v Košiciach alebo kdekoľvek inde na Slovensku máme v rukách my všetci. Preto sledujte, kontrolujte, píšte, pýtajte sa a žiadajte nielen svojich starostov a primátorov ale aj poslancov. Nech vedia pre koho tu sú a že my ich vidíme.

A nakoniec na zamyslenie pre Košičanov. V čom je pre obyvateľov mesta Košice prospešná rozbujnená miestna samospráva (mestské časti) keď viac míňa na svoj chod, ako na investície a starostlivosť o bežných obyvateľov (rozumej všetkých obyvateľov okrem poslancov, starostov a kontrolórov mestských častí) ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov, kriminality.


Už ste čítali?