Aká je najlepšie sponzorovaná skupina obyvateľov?

Autor: Marcel Gibóda | 16.4.2012 o 8:40 | (upravené 16.4.2012 o 13:45) Karma článku: 9,15 | Prečítané:  932x

No predsa tá, čo si odsúhlasuje svoje dávky-odmeny sama. Určuje si ich výšku, pravidelnosť a podmienky vyplácania, navýšenia či krátenia. Všetko v medziach zákona. Vy neviete o koho ide? Predsa o poslancov. Ale nielen tých v NR SR. Pozreli ste sa niekedy na odmeny poslancov svojho mesta, obce, či mestskej časti?

V meste Košice máme okolo 300 miestnych poslancov mestských častí (plus 50 mestských poslancov mesta Košice). Sú zoskupení v 22 miestnych zastupiteľstvách. Ich odmeny sú rôzne. Sú zabalené do neprehľadných uznesení, ku ktorým sa občan zväčša len tak nedostane. Odmeny zvyknú byť mesačné (bez ohľadu na počet zasadnutí miestneho zastupiteľstva), s príplatkami za účasť na komisiách, či rokovaniach miestne rady. Príklad ako to funguje v Košiciach na Severe.

Svetlé výnimky vraj máju mesačné odmeny nahradené odmenou za zasadnutie miestneho zastupiteľstva - čiže aktivitu, čo skôr dáva zmysel.

Viete teda čo Vaši poslanci pre Vás robia? Videli ste niekedy odpočet činnosti svojich volených zástupcov? Alebo to koľko a za čo boli odmenení? Myslíte si, že ohodnotenie ich činnosti by malo mať prednosť pred rozvojom mestskej časti?

To či zostanú poslanci najlepšie sponzorovanou skupinou obyvateľov, nielen na Severe, v Košiciach alebo kdekoľvek inde na Slovensku máme v rukách my všetci. Preto sledujte, kontrolujte, píšte, pýtajte sa a žiadajte nielen svojich starostov a primátorov ale aj poslancov. Nech vedia pre koho tu sú a že my ich vidíme.

A nakoniec na zamyslenie pre Košičanov. V čom je pre obyvateľov mesta Košice prospešná rozbujnená miestna samospráva (mestské časti) keď viac míňa na svoj chod, ako na investície a starostlivosť o bežných obyvateľov (rozumej všetkých obyvateľov okrem poslancov, starostov a kontrolórov mestských častí) ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?