Košický samosprávny kraj - To je aj naše mesto!

Autor: Marcel Gibóda | 5.11.2013 o 7:44 | Karma článku: 1,03 | Prečítané:  273x

Mesto Košice je súčasťou Košickej aglomerácie s 355 000 obyvateľmi (ABOV), čo predstavuje takmer polovicu obyvateľov žijúcich v Košickom samosprávnom kraji (792.000 obyvateľov). Samotné mesto Košice so svojimi 240 000 obyvateľmi predstavuje jeho skoro jednu tretinu. Volebný obvod Košice I, v ktorom sa uchádzame spolu s Jaroslavom Polačekom o Vašu podporu, a do ktorého patria mestské časti Košice - Džungľa, Kavečany, Sever, Staré mesto, Sídlisko Ťahanovce a Ťahanovce, tvorí vďaka svojim 68 220 obyvateľom viac ako 12,5 percenta Košického kraja.

vyhliadka na Košicevyhliadka na Košicehttp://www.visitkosice.eu/files/Top_zlozky/vyhliadkova_veza_top.

Kraj tak na jednej strane podporuje regionálnu autobusovú dopravu, na strane druhej zabúda podporiť dopravu mestskú a tým zabúda na týchto svojich obyvateľov.

Kraj sa stará o cesty na celom svojom území, ale nestará sa o cesty v rámci extravilánu mesta Košice, aj keď ostatné kraje sa o takýto typ ciest pri mestách starajú.

Kraj financuje múzeá, galérie a pamiatky. Ale nemal by sa obmedzovať iba na tie, ktoré sú v jeho vlastníctve. Mal by myslieť a podporovať aj tie, na ktorých správu súkromní majitelia, neziskové organizácie, štát alebo mesto sami nestačia.

Kraj podporuje kultúrne podujatia v regióne, no nesmie zabúdať ani na potreby jeho mestských obyvateľov. A nejedná sa iba o podporu podujatí organizovaných v Košiciach, ale aj o lepšiu propagáciu podujatí, ktoré organizuje a propaguje Košický samosprávny kraj na celom svojom území.

Kraj si má plniť svoju funkciu aj v oblasti sociálnej starostlivosti, či už o starších alebo o tých, ktorí sa ocitli v núdzi. Preto by kraj nemal rušiť, ale naopak podporovať takéto zariadenia sociálnej starostlivosti. Zlou vizitkou v tomto smere pre Košický samosprávny kraj je zrušenie jediného krajského krízového centra pre mamičky s deťmi.

A takýchto paradoxov je v koncepcii a hospodárení nášho kraja veľa. Preto sa Jaroslav Polaček a ja budeme zasadzovať o to, aby Košický samosprávny kraj stál pri svojich občanoch a zastával takú úlohu v našej spoločnosti, akú má.

Košičania, tretina Košického samosprávneho kraja, to sme my. Aj preto si smelo môžeme povedať:

Košický samosprávny kraj - To je aj naše mesto!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov, kriminality.


Už ste čítali?