Košický samosprávny kraj - To je aj naše mesto!

Autor: Marcel Gibóda | 5.11.2013 o 7:44 | Karma článku: 1,03 | Prečítané:  286x

Mesto Košice je súčasťou Košickej aglomerácie s 355 000 obyvateľmi (ABOV), čo predstavuje takmer polovicu obyvateľov žijúcich v Košickom samosprávnom kraji (792.000 obyvateľov). Samotné mesto Košice so svojimi 240 000 obyvateľmi predstavuje jeho skoro jednu tretinu. Volebný obvod Košice I, v ktorom sa uchádzame spolu s Jaroslavom Polačekom o Vašu podporu, a do ktorého patria mestské časti Košice - Džungľa, Kavečany, Sever, Staré mesto, Sídlisko Ťahanovce a Ťahanovce, tvorí vďaka svojim 68 220 obyvateľom viac ako 12,5 percenta Košického kraja.

vyhliadka na Košicevyhliadka na Košicehttp://www.visitkosice.eu/files/Top_zlozky/vyhliadkova_veza_top.

Kraj tak na jednej strane podporuje regionálnu autobusovú dopravu, na strane druhej zabúda podporiť dopravu mestskú a tým zabúda na týchto svojich obyvateľov.

Kraj sa stará o cesty na celom svojom území, ale nestará sa o cesty v rámci extravilánu mesta Košice, aj keď ostatné kraje sa o takýto typ ciest pri mestách starajú.

Kraj financuje múzeá, galérie a pamiatky. Ale nemal by sa obmedzovať iba na tie, ktoré sú v jeho vlastníctve. Mal by myslieť a podporovať aj tie, na ktorých správu súkromní majitelia, neziskové organizácie, štát alebo mesto sami nestačia.

Kraj podporuje kultúrne podujatia v regióne, no nesmie zabúdať ani na potreby jeho mestských obyvateľov. A nejedná sa iba o podporu podujatí organizovaných v Košiciach, ale aj o lepšiu propagáciu podujatí, ktoré organizuje a propaguje Košický samosprávny kraj na celom svojom území.

Kraj si má plniť svoju funkciu aj v oblasti sociálnej starostlivosti, či už o starších alebo o tých, ktorí sa ocitli v núdzi. Preto by kraj nemal rušiť, ale naopak podporovať takéto zariadenia sociálnej starostlivosti. Zlou vizitkou v tomto smere pre Košický samosprávny kraj je zrušenie jediného krajského krízového centra pre mamičky s deťmi.

A takýchto paradoxov je v koncepcii a hospodárení nášho kraja veľa. Preto sa Jaroslav Polaček a ja budeme zasadzovať o to, aby Košický samosprávny kraj stál pri svojich občanoch a zastával takú úlohu v našej spoločnosti, akú má.

Košičania, tretina Košického samosprávneho kraja, to sme my. Aj preto si smelo môžeme povedať:

Košický samosprávny kraj - To je aj naše mesto!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?