Odborárka dopravného podniku sa rozhodla pre SMER

Autor: Marcel Gibóda | 21.5.2019 o 19:55 | (upravené 21.5.2019 o 20:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3046x

Najskôr fakty. Fakt číslo 1: Na čele odborovej organizácie dopravného podniku je žena, ktorá fandí Smeru. Aby som bol úplne presný, vo voľbáchna primátora mesta Košice otvorene podporovala Martina Petruška zo Smeru. 

Dokonca si zmenila profilovú fotku na sociálnej sieti s podtextom: volím Martina Petruška - aj jeden hlas môže rozhodnúť. Túto fotku má verejne dostupnú na svojom profile ešte aj dnes. Na tom by nebolo nič zlé, keby:

Vindišová Andrea volí SMER-SDVindišová Andrea volí SMER-SDFakt číslo 2: Presne ta istá žena dnes stojí na čele štrajkujúcich odborov dopravného podniku. Do médií sa vyjadruje negatívne voči súčasnému vedeniu mesta. Tvrdí, že jej ide o to, aby sa mali lepšie zamestnanci a ona nie je žiadna “smeráčka.” Burcuje ich do ofenzívy, do krajných riešení. O 10% zvýšiť platy a to hneď, alebo ostrý štrajk.  

Fakt číslo 3: Vedenie mesta a dopravného podniku ani raz nespochybnilo požiadavky zamestnancov na lepšie platové ohodnotenie. Tvrdíme ale aj to, že dopravný podnik treba stabilizovať. Problémy dopravného podniku nevyriešime iba navýšením platov zamestnancov, ale musíme ozdraviť celý podnik. Iba tak môže prežiť a fungovať aj v budúcnosti.

A na záver trochu emócií. Nám vo vedení mesta je v zásade absolútne jedno, kto ťahá motúziky z pozadia. Mrzí nás ale, že do tohto zákerného politického boja zaťahujú ľudí. Lebo tí na to doplatia najviac. Myslím, že nik nečaká, že zmeníme Košice z večera do rána. Odmietame špinavé hry a klamstvá, len aby sme niekoho obalamutili a problém presunuli na budúce generácie. Tak sa to dialo posledných 30 rokov. Odbory majú bojovať za práva zamestnancov, svojich členov a nie poslúchať príkazy “zhora”. Po 8 rokoch vedenia mesta zástupcami SMER-u sme našli Dopravný podnik na pokraji kolapsu. Odborári mlčali. Dnes po 5 mesiacoch nového vedenia požadujú nesplniteľné z večera do rána.

Ak teda budú zamestnanci dopravného podniku mesta Košice - DPMK opäť štrajkovať, tak to nie je preto, že im zlé vedenie mesta nechce zvýšiť platy. Súčasné vedenie to chce a aj to urobí. Už to bolo viac krát povedané a aj verejne. Ak sa bude štrajkovať, tak to bude preto, lebo ego Smerákov a ich šuflikantov je nadradené nad potreby obyvateľov, cestujúcich a zamestnancov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Koho a prečo si Trnka tajne nahrával na prokuratúre?

Informáciu potvrdil aj Daniel Lipšic.

Stĺpček Petra Schutza

To, že SDKÚ bránila Bubeníkovú, je ďalší kamienok do obrazu skazenosti strany

Správanie Mikloša nie je vierohodné.


Už ste čítali?